CzechEnglishFrenchGerman
Výjimečné ubytování na úpatí Pálavy

Kolonáda na Reistně

Kolonáda_na_Rajstně_

Kolonáda na Reistně, která leží na kopci  nad Valticemi (ve výšce 291 m),  asi 16 km jižně od penzionu Citadela, je vyhledávané turistické místo.

Ve všech knižních pramenech  je  tato stavba spojována jako imitace Glorietty vídeňského Schőnbrunnu. Kolonáda na Reistna byla postavena jako vzpomínka na otce knížete Jana I., knížete Františka Josefa I. a na v mládí zemřelé tři bratry.

Střed kolonády na Reistně tvoří oblouk se dvěma bočními křídly, které jsou podpírány 24 korintskými sloupy. Celek pak uzavírají 2 pavilony.

Na severní straně kolonády na Reistně jsou nápisy: Der Sohn dem Vater, der Bruder den Brűdern (Syn otci, bratr bratrům).

Na jižní straně kolonády na Reistně pak můžeme číst nápis – Den Manen der unvergesslichen der einzige űberlebeude Sohn – Nezapomenutelným předkům jediný zůstávající syn.

Zadní část kolonády na Reistně zdobí náhrobky, v ostatních částech jsou reliéfy a vlysy, připomínající charakterové vlastnosti knížete.

V bočních křídlech jsou zabudovány schodiště na terasu, odkud je nezapomenutelný panoramatický pohled na všechny světové strany – na východě je možno vidět Malé Karpaty, na sever pak Valtice s vinohrady a Lednici s překrásným Minaretem, na západě Mikulov se siluetou nedaleké Pálavy a lužními lesy vedoucími až k Lednici.

Ubytování nedaleko kolonády na Reistně  – Penzion Citadela

 

Penzion Citadela nabízí ubytování v samém srdci Pálavy s úchvatným výhledem na krajinu stejně jako z kolonády na Reistně.

  • Penzion Citadela – Horní Věstonice se těší na Vaši návštěvu!